Klasická a pochopitelná otázka, kolik mě to bude stát. Bohužel na ni nelze naprosto jednoznačně odpovědět, protože poplatky se různí. Poplatky se dělí na dvě kategorie a to:

  1. Kolik stojí kurz
  2. Kolik stojí zbrojní průkaz

My Vás připravujeme, abyste zbytečně neplýtvali penězi, proto kurz. Pak jsou zde poplatky, které jsou určovány zákonem a které neovlivníme. Ovlivníme ovšem kvalitní přípravou to, abyste nemuseli na zkoušku dvakrát a abyste nemuseli 2x platit střelnici a komisaře. Na kurz chodit nemusíte, není to ze zákona povinné. Můžete přímo požádat o provedení zkoušky odborné způsobilosti, nicméně Vám velmi doporučujeme kurz absolvovat. Náš instruktor je přímo zkušebním komisařem a tím pádem Vám poskytne ty nejrelevantnější informace z praxe a vyhnete se tak školáckým chybám, které Vás budou stát čas, nervy a peníze.

 

U nás zaplatíte za kurz 2 800Kč

Další poplatky se mohou v určitých aspektech lišit (například poplatek za potvrzení lékaře) ale u hlavních úkonů jsou u všech stejné.

  1. Za kolek na žádost o zkoušku dáte 100Kč
  2. Za zkušebního komisaře u zkoušek zaplatíte 600Kč
  3. Za pronájem střelnice ke zkoušce dáte v rozmezí od 1000 do 2000Kč
  4. Za potvrzení lékaře dáte 300 – 1500Kč, podle toho, kolik si Váš lékař účtuje.

Toto je první část. Střelnici Vám vybírá PČR, někdy máte na výběr, nicméně to v našem kraji obvykle pod 1500Kč nejde. Za tuto část teda zaplatíte, včetně ceny kurzu, zhruba 5 000Kč.

Pokud jste úspěšně absolvovali zkoušku a chcete si zažádat o zbrojné průkaz, hradíte následující poplatky:

  1. Za každou skupinu zbrojního průkazu 700Kč

O zbrojní průkaz si ovšem můžete zažádat klidně až po několika měsících od absolvování zkoušky, posudek o odborné způsobilosti má platnost 1 rok. Pokud však nepožádáte o vydání ZP do 3 měsíců od podání přihlášky (a odevzdání potvrzení o zdravotní způsobilosti) budete muset k lékaři znovu.

Pokud tedy budete chtít zbrojní průkaz skupiny E, který je běžný (abyste mohli nosit pistoli) bude Vás to stát celkem +- 6000Kč včetně našeho kurzu. Není to úplně malá částka, na druhou stranu je dobré zvážit cenu svého života, nebo života svých blízkých. Zbraň si pořizujete na obranu a v dnešní době je obrana důležitější než kdy jindy. Zbrojní průkaz je levnější, než řidičský průkaz na auto.

Bez kurzu můžete udělat zbroják do 3000Kč, ale obvyklejší je, že to stojí okolo 8-10 000Kč, protože opakované zkoušky nejsou zadarmo, vždy platíte znovu střelnici a komisaře, navíc nějaká ta střelecká příprava taky něco stojí.

 

 

Jak kurz probíhá Jak se přihlásit